Floralaundry Profesyonellere Profesyonelce Çözüm Sunuyoruz...

Hepimizin bildiği üzere, Bodrum yarımadasındaki turistik tesislerin,en büyük ihtiyacı,otel tekstillerinin sağlıklı ve Çevre Bakanlığının yayınladığı kural ve yönetmeliklere uygun olarak yıkanmasıdır, fakat Bodrum’da bu hizmetler, ağırlıklı olarak modern tesislerde değil, tam tabiriyle merdiven altı işletmelerde yapılmaktadır.

Flora Laundry ,tam olarak bu eksikliği gidermek üzere 1500 m2 kapalı alanda kurulmuş engtegre tekstil yıkama fabrikasıdır. Tekstil yıkama konusunda en son teknoloji olan Tünel sistemini kullanmaktadır. Bu sistemde yıkanan tekstillerin konvansiyonel makinalara göre tekstilin ömrünü %50 uzatmaktadır. Dozajlama sistemi ile el değmeden gerekli miktarlarda sıvı deterjan kullanır. Dışarıdan tekstilin ömrünü bitiren toz deterjanlar ve makinelere el ile atılan klorak gibi ağartıcılar bu sistemde kullanılamaz. Kullanılan deterjan markası da yıkama için olduğu kadar, tekstilin ömrü içinde çok önemlidir. Flora Laundry olarak tüm ürünlerimiz ECZACIBAŞI PROFESYONEL markalıdır. Flora Laundry, ECZACIBAŞI PROFESYONEL’in Lisanslı kullanıcısıdır ve haftalık olarak ECZACIBAŞI PROFESYONEL tarafından denetlenmektedir.

Tünelde 10 gözlü yıkama bölümü mevcuttur. Her gözde 50 kg çamaşırı, üçer dakika olarak tekstili yormadan ve dolamadan yapar ve saatte 500 kg çamaşır yıkar. Sıkma işi 40 tonluk baskı uygulayan pres tarafından yapılır ve preste sıkılmış neredeyse kuru tekstiller tünelin uygun olan kurutma gözüne otomatik olarak yüklenir. Kurutma sıkılacak su olmadığından santürfüjlü değil üflemelidir ki, bu da tekstilin birbirine dolanmasını ve yıpranmasını en aza indirir. Kurutmadan çıkan mallar, 3 toplu 180 dereceye kadar ısıtılan 2 yataklı, otomatik katlamalı, ütüye verilir, yataktan ısıtmalı ütülerde silindirler ısınmadığından tekstilin ömrünü büyük ölçüde azaltan havların silindirlere yapışması önlenmiş olur. Flora Laundry günlük 25 Ton çamaşır yıkama kapasitesine sahip olup, işletme prensiplerine göre bu rakkamı günlük 20 ton ile sınırlamayı planlamaktadır.

Devamlı yıkanan tekstillerinizin ömrünü azaltan 3 ana faktörden birincisi suyun kalitesidir, Flora Laundry de Osmos sistemi kurulu olup suyun sertliği yıkamaya uygun hale getirilir. İkincisi kullanılan kalitesiz deterjanlardır. Flora Laundry de ECZACIBAŞI PROFESYONEL ürünleri kullanılır ve dışarıdan müdahale ile hiçbir şekilde kimyasal madde eklenemez. Üçüncü ve en önemli husus yıkama , kurutma ve ütü esnasında tekstilin maruz kaldığı gerilme , çekme kuvvetleri ve bırakılan hav miktarı ile gramajın azalması sonucu tekstillerinizin ömrünün erken bitmesidir. Flora Laundry de tekstilleriniz sağlıklı olarak yıkandığı gibi ömürleride uzar. Daha önce başka çamaşırhanelerle çalışmış olan müşterilerimizden en çok duyduğumuz şikayet tekstillerinin yırtılmasıdır. Otellerin tekstilimizi daha geçen sene almıştık nasıl olur da yırtılır, sorularının cevabı yukarıda anlatmaya çalıştıklarımızdır.

Flora Laundry çevreyi ve doğayı korumayı ilke edinmiştir. Günlük 250 ton su arıtabilen ön arıtma sistemi mevcuttur.

Flora Laundry de toz deterjanlar kullanılmadığından, fosfat ve azot gibi sadece toz deterjanlarda bulunan ve doğanın dengesini bozan maddelerde atık sularımızda bulunmamaktadır.

Kirli ve temiz tekstilleriniz konteynırlarla teslim alınır ve teslim edilir. Lift sistemi bulunan 3 adet 2012 model Fiat Iveco marka kamyonlarımızla karşılıklı olarak anlaşılan saatlerde günde bir servis olarak sizlere hizmet vermektedir. Birlikte çalışma dileklerimizle, saygılarımızı sunarız. Flora Laundry