Floralaundry Profesyonellere Profesyonelce Çözüm Sunuyoruz...

Teknolojimiz ve Becerimiz

Günlük 32.000 kg yıkama kapasitesi ile
Ege Bölgesi’nin en modern ve en büyük tek tesisi

750 kg /saat sanal tünel yıkama ve kurutma

700 kg /saat konvensiyonel yıkama

3600mm silindir ütü

Otomatik dozajlama veri yazılımı

        Kuru Temizleme

Kuru temizleme, kumaş ve tekstil bakımı konusunda en güvenli ve dünyada en fazla tercih edilen temizleme şeklidir. Düzenli kuru temizleme yapılması giysilerinizin ömrünü de uzatır. Kuru Temizleme konusu ile ilgili çok daha fazlası için lütfen bünyemiz kuruluşlarından Flora Laundry’ yi arayınız. (Tel: 0252 363 01 73)

      Hedefimiz

Flora Laundry olarak, yüksek teknoloji ile donatılmış olan fabrikamızda sürekli kalite ilkesi ve koşulsuz müşteri memnuniyeti odaklı çözüm ortağınız olmayı amaçlıyoruz...

Hakkımızda Birkaç Söz

Bodrum Yarımadasındaki turistlik tesislerin, en büyük ihtiyacı, otel tekstillerinin sağlıklı olarak yıkanmasıdır. Hepimizin bildiği üzere bu hizmetler, ağırlıklı olarak modern tesislerde değil, tam tabiriyle merdiven altı işletmelerde yapılmaktadır. Flora Laundry, tam olarak bu eksikliği gidermek üzere kurulmuş entegre tekstil yıkama fabrikasıdır. Tekstil yıkama konusunda en son teknoloji olan Tünel sistemini kullanmaktadır. Bu sistemde yıkanan tekstillerin konvansiyonel makinalarda göre tekstilin ömrünü %50 uzatmaktadır. Dozajlama sistemi ile el değmeden gerekli miktarda deterjan kullanır. Dışarıdan tekstilin ömrünü bitiren klorak gibi ağartıcılar bu sistemde kullanılmaz. Kullanılan deterjan markası ya da yıkama için olduğu kadar, tekstilin ömrü içinde çok önemlidir. Flora Laundry olarak tüm ürünlerimiz ECZACIBAŞI PROFESYONEL tarafından denetlenmektedir.

Tünel sisteminde yıkama 10 gözlü yıkama sisteminde her gözde üçer dakika olarak tekstili yormadan ve dolamadan yapar. Sıkma işi 40 tonluk baskı uygulayan pres tarafından yapılır ve preste sıkılmış tekstiller tünelin uygun olan kurutma gözüne otomatik olarak yüklenir. Kurutma santürfüjlü değil üflemelidir ki, bu da tekstilin birbirine dolanmasını ve yıpranmasını en aza indririr. Kurutmadan çıkan mallar yataktan ısıtmalı ütüye verilir, yataktan ısıtmalı ütülerde silindirler ısınmadığından tekstilin ömrünü büyük ölçüde azaltan havların silindirlere yapışması önlenmiş olur.

Devamlı yıkanan tekstillerinizin ömrünü azaltan 3 ana faktör vardır. Birincisi suyun kalitesidir, Flora Laundry de Osmos sistemi kurulu olup suyun sertliği yıkamaya uygun hale getririlir. ikincisi kullanılan kalitesiz deterjanlar ve yıkamaya katılan ağartıcılardır ki, Flora Laundry' de ECZACIBAŞI PROFESYONEL ürünleri kullanılır ve dışarıdan müdahale ile hiçbir şekilde kimyasal madde eklenmez. Üçüncü ve en önemli husus yıkama, kurutma ve ütü esnasında tekstilin maruz kaldığı gerilme, çekme kuvvetleri ve bırakılan hav miktarı ile gramajın azalması sonucu tekstillerinizin ömrünün erken bitmesidir. Flora Laundry de tekstilleriniz sağlıklı olarak yıkandığı gibi ömürleride uzar. Daha önce başka çamaşırhanelerle çalışmış olan, yeni müşterilerimizden en çok duyduğumuz şikayet, yırtılan bir tesktilden sonra gelen tekstilimizi daha geçen sene almıştık nasıl olur da yırtılır sorularının cevabı yukarıda anlatmaya çalıştıklarımızdır.